niedziela, 10 stycznia 2010

purpiont

mam nowe wyzwanie krawieckie w medievalu. purpoint. chcę sprawic takie cudo mojemu ślubnemu. mam już nawet wełnę. pozostaje mi tylko rozkminić wykrój. i zapewne będę molestować Ritę :] mniej lub bardziej inteligentnymi pytaniami dotyczącymi wykroju.

suknia moja nowa się szyje opornie bardzo. wykańczam natomiast białą cotehardie, którą miałam ubrać podczas ślubu. (ale oczywiście jej na czas nie skończyłam)

pikuję przeszywki. w końcu.

dostałam dziś również maila z informacją, że moja tarcza jest już gotowa. teraz pozostaje mi za nią zapłacić, odebrać, okleić i pomalować.

nowe wytyczne odnośnie zaciągu do oddziału łuczniczego Fargo na Grunwald 2010 podziałały na mnie bardzo motywująco :]

6 komentarzy:

 1. czy przeszywki, które pikujesz służą jako element uzbrojenia? Jeśli tak, mogę zapytać czym je wypełniłaś? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. przeszywka to miękki pancerz zakładany pod zbroję, służy amortyzacji uderzeń (a wygląda troche jak waciak:]). szyło się tradycyjnie z wielu warstw lnu. troszkę ułatwiam sobie pracę i moje przeszywki wygladają tak: (od wierzchu wymieniając)pierwsza: len-len-bawełna-runo owcze-bewełna-len-len i druga: len-len-wełna-wełna-len-len. nie będą może bardzo "puchate" ale jako że wychodzimy do bitwy z łukami, muszą przede wszystkim odpowiednio wyglądać.

  OdpowiedzUsuń
 3. o dzięki. właśnie o takie mi chodziło. :)
  przede mną tez wykonanie owego cuda (ale dla mojego pana słowiańskiego mieczem próbującego walczyć... ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. miło spotkać rekonstruktora:] co prawda odtwarzam późne średniowiecze, ale jeśli będę mogła w czymkolwiek pomóc - nie krępuj się pytać:]pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę i podziwiam w zabawie w odtwarzanie.

  Nie mogę się doczekać zdjęć sukni, bo nie ukrywam, że to jest to co mnie ciekawi najbardziej.
  A filcowe kulki też kulałam namiętnie... szkoda, że tylko na początku. A gdyby były chociaż równe to by się kolczykami stały. na razie śpią w "słoiku" :p

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam Chciałem dowiedzieć sie czegoś odnośnie zaciągu do oddziału łuczniczego Fargo bo narzaie zadnej odpowiedzi nieuzyskałem. Bardzo prosze o wysłanie jeśli jest taka możliwość.
  equitis@wp.pl moj email
  Z gory dziekuje

  OdpowiedzUsuń